СВЯТКУВАННЯ ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА НА ХАРКІВЩИНІ

5 червня весь світ відзначає свято – День охорони навколишнього природного середовища.




Екологи проводять різні акції по збереженню та охороні довкілля. Державна екологічна інспекція, під керівництвом Оберемка Євгена Анатолійовича, також здійснила добродійний захід з нагоди свята. 

"День еколога є важливою датою, яка повинна постійно нагадувати кожному жителю області про значний природний потенціал Харківщини, - пояснює свою участь в проекті керівник Державної екологічної інспекції у Харківській області Євгеній Оберемок. - Дуже важливо ще зі шкільної лави наочно побачити, які природні багатства має наша область і почати розвивати власну екологічну культуру".


Вчителі та учні Харківської загальноосвітньої школи № 122 Харківської міської ради Харківської області стали учасниками благодійної акції, яку для дітей вперше проводить Інспекція та відвідали Краснокутський дендрологічний парк і «Співочі тераси»  у с.  Городнє.



Під час поїздки екскурсовод учасникам екскурсії розповідала про пам’ятку природи.




Грецькою мовою дендро - означає дерево. «Дерева дають нам кисень, прохолоду, вони є домівками для пташок» – згадуємо важливість дерев на планеті разом з учнями, йдучи до дендропарку в автобусі. Харківська область дуже багата парками та заповідними зонами,  де хазяйкою є сама природа -а ми-спостерігачі.  Завдяки дендропаркам  з’являються науково- дослідні центри та станції.  У Краснокутському дендропарці є науково-дослідна станція – каже наш екскурсовод Марія-  де вирощують нові сорта яблук та багато інших фруктів та овочів  (яблуко-слива, персики, нектарини).



Прохолода, свіже повітря, спокій, якого так не вистачає у місті, а ще спів пташок та «серенади» квакушок зустріли нас у Дендрологічному парку «Краснокутський».  «Дуже сподобалось мандрувати парком, дуже класно» – поділився враженнями Вадим Алексенко учень 7 класу.





Після парку екскурсанти вирушили до «Співочих терас», які були побудовані з цегли та піщаника більше 100 років тому, вони мають форму півкола. Їх пряме значення – це вирощування теплолюбних рослин  (виноград, абрикос і т.д.). Завдяки такій формі та розташуванню біля озера тераси роблять голос більш гучним, «ефект мікрофону». Школярі та вчителі залюбки заспівали всім нам свою  улюблену пісню «Червона рута». Поліна Меняйло, учениця 4  класу, сказала, що обов’язково відвідає це місце з батьками ще раз.





"Тут дуже красиво. Діти слухали лекцію, фотографувалися, дізнавалися різні легенди і факти, - розповідає про поїздку вчитель біології школи №122 Лариса Олейник. - А ще, звичайно побігали досхочу". За словами педагога, школа послідовно виховує у дітей екологічну свідомість, звичку примножувати природні скарби. Наприклад, цього року школярі власноручно посадили 50 туй, садженців ялівця, спірей та айстри.

Поїздка завершилася солодким пікніком, спортивними іграми на свіжому повітрі і врученням на пам'ять вихованцям школи символічних подарунків.





ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці