Всесвітній день боротьби з опустелюванням та посухами

17 червня - Всесвітній день боротьби з опустелюванням та посухами, 1994 року  була прийнята Конвенція ООН щодо цього дня. В рамках Конвенції, ця проблема розглядається як будь-яка деградація земель під впливом природних чи антропогенних чинників.

Спутелювання – це деградація засушливих ґрунтів, через яку гинуть родючі землі, пасовища та ліси. На сьогодні воно є однією з найбільш глобальних економічних проблем світу в цілому та України зокрема. Причиною жахливої деградації земель є надмірна неправильна експлуатація ґрунтів, нераціональна вирубка лісів тощо. Від неї страждає 70% засушливих територій світу.

Щодо даних із доповіді про стан навколишнього природного середовища за 2017 рік  Департаменту екології та природних ресурсів Харківської обласної державної адміністрації деградація ґрунтів Харківської області знаходиться у зоні середньої небезпеки вітрової ерозії.  Щодо відтворення родючості ґрунтів проводиться інформування населення та суб’єктів сільськогосподарського виробництва щодо проведення заходів, направлених на недопущення деградації земель. 

 

Необхідно захищати і самі пустелі, бо вони є важливими екосистемами, пустелі - це місце існування деяких видів тварин та рослин. На Харківщині є унікальне місце, а саме Харківська пустеля, яка знаходиться в Печенізькому районі біля села Кицівка. Її називають Кицівська пустяла або Бугристі піски. Це мальовниче та дуже особливе місце, адже такий ландшафт не притаманний ні Харківській області ні взагалі Україні в цілому. Також фауна Бугристих пісків вражає своїми мешканцями. Деякі види комах зустрінуться лише в Кицівській пустелі.  За часів Радянського Союзу тут був розташований полігон, на якому проводилися танкові вчення, тому серед дюн та барханів можна зустріти танкові снаряди. 

Інспекцію радить кожному - цікавтеся рідним краєм, його історією та унікальністю. Запобігайте руйнуванню та охороняйте навколишнє природне середовище.


ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці