ІНСПЕКЦІЯ НЕ ЗМОГЛА ПРИЗУПИНИТИ ЕКСПЛУАТАЦІЮ ДЖЕРЕЛ УТВОРЕННЯ ВИКИДІВ ТОВАРИСТВОМ ЧЕРЕЗ НЕДОПУЩЕННЯ

На виконання Постанови Другого апеляційного адміністративного суду стосовно застосування з боку Інспекції заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) до ТОВ «ДІФЛОН» було здійснено виїзд для проведення зупинення (опломбування) експлуатації джерел утворення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

Довідка:

Опломбування приміщень і несправних засобів вимірювання здійснюється з метою недопущення подальшого порушення суб'єктом господарювання прав споживачів та забезпечення належного контролю за усуненням ним виявлених перевіркою недоліків, а також для запобігання несанкціонованому їх використанню під час перевірки чи після неї.

Але виконавчим директором ТОВ «ДІФЛОН» не було допущено державних інспекторів з охорони навколишнього природного середовища Харківської області на об'єкт для проведення опломбування виробничого обладнання вказаного в Постанові, про що було складено відповідний акт.

Також Інспекцією було викликано органи поліції та написано відповідну заяву для вжиття відповідних заходів реагування.

Одночасно зазначаємо, що відповідно до ст. 14 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення, яким закінчується розгляд справи в адміністративному суді, ухвалюється іменем України; постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України; невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.

Окрім того, відповідно до ст. 382 Кримінального кодексу України умисне невиконання вироку, рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили, або перешкоджання їх виконанню - карається штрафом від п'ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до трьох років. Ті самі дії, вчинені службовою особою, - караються штрафом від семисот п'ятдесяти до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, вчинені службовою особою, яка займає відповідальне чи особливо відповідальне становище, або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, або якщо вони заподіяли істотну шкоду охоронюваним законом правам і свободам громадян, державним чи громадським інтересам або інтересам юридичних осіб, - караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Умисне невиконання службовою особою рішення Європейського суду з прав людини - карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці