Реформа Державна екологічна інспекція України

Реформа Державна екологічна інспекція України – один із пріоритетів на 2024 рік.

Наш трек з обрахунку збитків довкілля має світове значення – вже немає часу зволікати з реформою державного екологічного контролю. Маємо не зволікати і робити реальні кроки у реформуванні. На часі – конкретні цілі й таймлайни.

Які завдання стоять на цьому шляху?

▪️Усунути дублювання функцій держконтролю іншими органами, сконцентрувати їх у межах ДЕІ та перерозподілити фінансування дублюючих органів шляхом створення єдиного ЦОВВ.

▪️Посилити репутацію екологічного інспектора. Уже є бачення, що нам потрібно 8000 тис. спеціалістів, обраних за прозорими конкурсами та оновленою системою підготовки.

▪️Підвищити заробітні плати. У 2024 році бюджет ДЕІ вже збільшено на 58% – в першу чергу це підвищення рівня заробітних плат та покращення умов праці інспекторів.

▪️Створити щонайменше 10 сучасних лабораторій по всій країні.

▪️Зробити застосунок #ЕкоЗагроза основним інструментом екологічного інспектора. Для нас принципово, щоб у “загальний рахунок” агресору була включена і шкода довкіллю Криму. Торік ДЕІ розпочали роботу з фіксації відповідних фактів за допомогою супутникових знімків. Продовжимо її й надалі.

Наш трек з обрахунку збитків довкіллю масштабується. Збитки довкіллю, про які ми говоримо на міжнародній арені – це напрацювання наших екоінспекторів. Вони необхідні як для виплати росією репарацій, так і для розвитку унікальних практик на міжнародному рівні: показати екологічну ціну війни, трансформувати майбутні війни та зупинити потенційного агресора.

Держекоінспекція майбутнього – це орган з дворівневою системою контролю не тільки промислових підприємств або об’єктів забруднення, але й збереження живої природи.

Дякую голові ЕкоКомітету Верховна Рада України Олег Бондаренко за нашу спільну роботу над оновленням законодавства.

Дякую кожному екологічному інспектору за сумлінну працю у надскладних умовах. Кожна ваша дія має неоціненне значення. Це важливо для кожного українця та для майбутнього нашої держави.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці