Нарада в офісі Північно-Східного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства

 

        28.03.2024 року в офісі Північно-Східного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства проведена спільна міжвідомча робоча нарада з питань, пов’язаних із забезпеченням виконання Указу Президента України від 07.06.2021 № 228/2021 «Про деякі заходи щодо збереження відтворення лісів», Указу Президента України №675/2022 про введення в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 29.09.2022 “Про охорону, захист, використання та відтворення лісів України в особливий період” та доручення голови Держлісагентства отриманого на ZOO-нараді 28.03.2024 в частині ідентифікації самозалісених та придатних для створення лісів земельних ділянок державної та комунальної форм власності з метою їх подальшого використання для досягнення оптимальної лісистості України.

       У нараді прийняли участь: перший заступник начальника Управління Микола Любчич, начальник Спеціалізованої екологічної прокуратури Харківської обласної прокуратури Віктор Бойко, перший заступник начальника Державної екологічної інспекції Юрій Єфімов, начальник відділу державного екологічного нагляду (контролю) тваринного світу та біоресурсів Державної екологічної інспекції Данило Омелич, головний спеціаліст відділу лісового господарства та відтворення лісів Управління Олексій Сергієнко.

       Під час наради обговорили наступні питання:

Механізми ідентифікації самозалісених земельних ділянок.

Результати ідентифікації самозалісених земельних ділянок на території Харківської області.

       Забезпечення дотримання вимог статті 57-1 Земельного кодексу України та проблемні питання, які виникли у ході їх реалізації.

      Відповідальність за знищення (вирубку) деревостанів на самозалісених земельних ділянках.

      Головною метою наради було обговорення стану справ з ідентифікації самозалісених земельних ділянок на території Харківської області та розгляд проблемних питань, які мають місце при цьому.

      Управлінням, за результатами проведених робіт, виявлено на території області 15310 потенційно самозалісених земельних ділянок загальною площею 70,8 тис. га, у тому числі 171 ділянку з наявними кадастровими номерами загальною площею 1341 га.

       Розглянуто спільні можливі дії учасників наради, стосовно активізації вирішення питань, пов’язаних з ідентифікацією самозалісених земельних ділянок та конструктивному (в межах законодавства) розгляду органами влади чи органами місцевого самоврядування подань Управління щодо віднесення земельних ділянок до самозалісених.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці