Самовільне видалення дерев заборонено!

Останнім часом ми спостерігаємо тенденцію до погіршення фізіологічного стану дерев, особливо в міських середовищах. Це пов'язано з низкою факторів, серед яких важливу роль відіграють складні погодні та кліматичні умови. Наслідком такого погіршення є всихання дерев.

Одним із викликів, з якими стикаються мешканці міст та селищ, є недостатня обізнаність щодо порядку видалення пошкоджених дерев у населених пунктах. Не завжди громадяни знають, які дії слід вживати у разі необхідності видалення сухостійних чи аварійних дерев. Це може призвести до самовільних дій, які, у свою чергу, суперечать природоохоронному законодавству.

Державна екологічна інспекція у Харківській області нещодавно розглянула звернення громадян, занепокоєних самовільним видаленням дерева у
смт. Березівка. Під час виїзду на місце події було встановлено факт незаконного видалення одного дерева. Як результат, винна особа була притягнута до адміністративної відповідальності, і їй пред’явлено претензію на суму понад 4000 грн.

Інспекція нагадує, що незнання законів не звільняє громадян від відповідальності за їх порушення.

Отже, у разі необхідності видалення дерев, громадянам слід звертатися до органу місцевого самоврядування. Оскільки видалення зелених насаджень на території населеного пункту здійснюється за рішенням виконавчого органу міської, селищної, сільської ради.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці