«СПІТЬ СПОКІЙНО, ПОМИЛКА НЕ ПОВТОРИТЬСЯ» - У ЯПОНСЬКОМУ МІСТІ ХІРОСІМА НА БРАТСЬКІЙ МОГИЛІ НАКРЕСЛЕНІ СЛОВА ПАМ’ЯТІ ПРО СТРАШНУ ПОДІЮ

У цей день, 6 серпня 1945 р., американська авіація піддала атомному бомбардуванню японське місто Хіросіма. Вперше в історії ядерна зброя була застосована проти людей і продемонструвала свою жахливу силу.

На місто була скинута атомна бомба Little Boy (“Малюк”) з урановим зарядом, тротиловий еквівалент якого складав близько 20 тисяч тонн. Бомба вибухнула на висоті 600 метрів. Унаслідок миттєво загинули тисячі людей. У радіусі чотирьох кілометрів від епіцентру вибуху протягом багатьох годин тривали пожежі. Колосальних збитків було завдано і здоров'ю громадян, і довкіллю.

Наступна бомба була скинута 9 серпня. Екіпаж літака-носія скинув Fat Man (“Товстун”) з плутонієвим зарядом (тротиловий еквівалент 20 тисяч тонн) на Нагасакі. Наслідки вибуху вжахали.

Внаслідок двох бомбардувань постраждали близько 300 тисяч осіб.

Через 10 років в Хіросімі відбулася перша міжнародна конференція за заборону атомної і водневої зброї. Відтоді місто, постраждале від атомного бомбардування, стало символом боротьби проти зброї масового знищення, а День Хіросіми став відзначатися міжнародним співтовариством як Всесвітній день боротьби за заборону ядерної зброї.

Ядерна зброя вважається найбільш небезпечною з усіх видів зброї. На сьогоднішній день більшість країн припинили здійснювати ядерні вибухи, проте лабораторні випробовування тривають і надалі.

16 листопада 1994 року Україна приєдналася до міжнародного Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Цими діями було затверджено, що Україна має наміри повністю позбутися ядерної зброї та використовуючи надалі атомну енергію винятково у мирних цілях.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці